Jsem Sophie Joya, učitelka Tarotu  a průvodkyně na cestě sebepoznání.

Už víc než 15 let pomáhám lidem rozvíjet intuici a učím je číst v tarotových kartách, aby se uměli v jakékoliv situaci správně rozhodnout.

Jmenuji se Helena

Ve své Tarotové škole používám jméno Sophie Joya, neboť význam a vibrace těchto slov vystihují to, co mi Tarot dává: moudrost a radost. Více než 19 let surfuji vlnami tarotového oceánu. Poznávat tyto hluboké, nevyzpytatelné a nikde nekončící vody, není mnohdy snadné, ale jedno vám povím:

Je to překrásné!

Mou vášní je nahlížet pod povrch situací a objevovat to skryté, pravdivé a důležité. Nepřestávám být nadšená z nádherných proměn, které u lidí nastávají po výkladech karet. Když pochopí. Když najdou odvahu prohlédnout iluze. Když se rozhodnou žít svobodněji a šťastněji.

Sebepoznávací tarotový proces  je úžasné dobrodružství a fascinuje mne čím dál víc!

Dnes žiju život, o kterém jsem kdysi jen snila

Díky sedmdesáti osmi malým papírovým “zrcadel duše” se můj život od základů změnil. K lepšímu. Abych nezapomínala na to, jak jsem prožívala své dny dříve a čím vším mne život obdarovává teď, zavedla jsem si pravidelný rituál vděčnosti a každé ráno děkuji.

Děkuji za své uzdravené rodinné vztahy a za své skvělé syny, z nichž vyrostli mladí muži, na které jsem pyšná. Děkuji za svůj nádherný domov. Za překrásnou malinkatou vnučku Rozárku.

Za lásku. Za přátele...

Děkuji za svobodu, soběstačnost a poznání, že kdykoliv mohu změnit směr svého života. Děkuji za to, že jsem se naučila odpouštět a mít se ráda. Děkuji, že se mou profesí stalo to, co mne naplňuje a těší. A taky děkuji za to, že si pravidelně užívám hluboká a překrásná setkání v ženských podpůrných kruzích. Dříve se ženy vzájemně podporovaly u draní peří, my u stolu vykládáme karty! 🙂

Zkrátka, je za co děkovat! Můj dřívější život měl totiž úplně jinou podobu...

S Tarotem jsem se seznámila v roce 2002

Bylo to období mé nejtěžší životní krize: rozpad rodiny, krach firmy, dluhy, vyčerpání, naprosté dno…

Myslím, že nikdy nezapomenu na ty chvíle, kdy jsem zlomeně sedávala u psychiatra, v ruce recept na další várku silných antidepresiv s vědomím, že z mého života zůstala jen diagnóza: syndrom vyhoření a těžká deprese. „Tak tohle je konec?“ Říkala jsem si zoufale. „Co bude s mými dětmi, až tu nebudu?“

Vlastně to jakýsi konec byl.

Protože jsem však vyrůstala v ateistické rodině, kde vše „duchovní“ byly jen vymyšlené pohádky, věřila jsem, že za hmotným životem už nic není. Celý svůj dosavadní život jsem viděla pouze materiální hodnoty: vybudovat úspěšnou firmu, dostavět dům, pořídit rodině to nejlepší. Nejlépe sama, neboť nikdo jiný to dokonaleji, než já, neudělá. 🙂 Moje silné ego mi zkrátka dávalo na frak!

Není divu, že mi Vesmír při tomhle sebedestruktivním způsobu života vzal veškerou energii, abych se vzpamatovala a prozřela!

Jednoho dne jsem cestou z ordinace potkala kamarádku, s níž jsem se dlouho neviděla a ta se nad mým stavem zhrozila. Vzala mě k sobě domů, vyprávěla, že jezdí na semináře výkladů karet a že mě tam vezme.

Vzpomínám si na svůj úlek, paniku a vnitřní zmatek. Moje racionální část, která dosud vládla mému životu, tento šílený experiment okamžitě zamítla. Na druhou stranu jsem si začala uvědomovat, jak se ve mně probouzí jakási tajemná síla, která mě ke kartám přitahuje.

Dnes vím, že právě v tento den se začala probouzet moje intuice…

Otevřel se mi úplně nový svět

Jak jsem postupně pronikala do tajů tohoto úžasného mystéria, rozpadlá mozaika mého života se opět začala skládat dohromady.

Přestala jsem se vnímat jako oběť osudu a došlo mi, že se na vytváření svého života musím začít aktivně podílet sama. Pokud některé věci nezměním já, nikdo jiný to za mne neudělá!

Pomalu a postupně jsem objevovala moudrost a lásku neviditelné síly, jež nás přesahuje. Začala jsem si uvědomovat zákony příčin a následků, zákonitosti rezonance i zrcadlení. Pochopila jsem, že to, co prožíváme, má svůj řád a smysl, i když nám to tak mnohdy vůbec nepřipadá.

Došlo mi, že vše, co se mi kdy v životě stalo, bylo odrazem mého nitra!

Poznala jsem, že odpovědi na všechny otázky má každý z nás v sobě. Jsou tam ukrytá všechna řešení, je tam schovaná přímo databanka vědění.

Tarot mi dal k této databance klíč.

Změnila jsem svůj život od základů

Dokázala jsem se díky vedení Tarotu zbavit silných antidepresiv a dát svému životu nový řád i podobu.

S kartami jsem rozmlouvala denně a brzy mi došlo, že jsou mým posláním. Začala jsem se výklady karet živit a o něco později jsem otevřela Tarotovou školu Sophie Joya.

Dnes vím, že všechno to bolestné a nepříjemné, co mne tehdy potkalo, bylo obrovským darem, jenž mne od základů proměnil a za který nikdy nepřestanu děkovat.

Tento dar mne přivedl k branám úžasného, nikdy a nikde nekončícího mystéria, jehož každodenní objevování jeho dalších vrstev mne nesmírně naplňuje.

Tento dar mi nyní dovoluje provázet jiné na jejich cestě a to je pro mne obrovskou ctí!

Mám jedno velké přání

Na tarotových kurzech, které pořádám, mne nepřestávají fascinovat obrovské vnitřní i vnější proměny, kterými studenti procházejí. I když mě to vždy ohromí, vlastně se není čemu divit. Vždyť jsem to koneckonců zažila taky.

Při pravidelných setkáních s principy života v sedmdesáti osmi archetypálních obrázcích se zkrátka člověk nemůže nezměnit!

A tak mám jedno velké přání…

Sním o tom, že všichni lidé na světě budou umět rozmlouvat s tarotovými kartami. Že budou mít vždy po ruce malého (a přitom velkého) kapesního rádce, který jim v každé životní situaci moudře poradí a ukáže cestu dál.

Za ta léta, kdy pořádám tarotové kurzy, jsem se totiž přesvědčila o jednom:

VŠICHNI máme schopnost vykládat karty! 

Není to výsada hrstky vyvolených, jak se často traduje. Každý z nás má k dispozici intuici, pravou mozkovou hemisféru. Většinu života však využíváme tu levou – racionální – část mozku, a tak v mnohých lidech intuice dřímá nevyužita.

Jenže to se dá změnit a poznala jsem, jak! Své zkušenosti předávám ve své Tarotové škole a nejraději bych je předala celému světu!

Sním o tom, že stejně, jako mají všichni ve své koupelně zrcadlo, které jim ukazuje obličej a tělo, budou jednou všichni mít po ruce balíček Tarotu. To proto, aby jim ukázal, jak to sluší jejich duši! A pokud objeví nějaký nesoulad, tak ho hravě pomocí tarotových výkladů upraví.

Protože posláním každého z nás je rozkvést!