Jak si vybrat své tarotové karty

Jako by to bylo včera…

Stalo se to přitom před dvaceti lety. Měla jsem za sebou dva tarotové semináře, na kterých se mi otevřel úplně nový svět. Teď jsem nedočkavě poposedávala v autobuse, směřujícím do Prahy, abych si v krámku kdesi u Prašné brány pořídila svou první tarotovou sadu.

Tarot mě totálně dostal!

Byla jsem těmi obrázky na sedmdesáti osmi malých kartičkách úplně posedlá! Na semináři jsme si tištěné sady jen prohlíželi a sami jsme pracovali s nastříhanými „cvičnými“ kartami. To mi samozřejmě nestačilo.

Chci opravdové a své tarotové karty!

Je zvláštní, jak některé pocity nezapomínáme. Nadšeně a s bušícím srdcem jsem v obchodě vyběhla do prvního patra a mezi různými ezoterickými zvláštnostmi, knihami a cédéčky jsem najednou tu vyrovnanou řadu uviděla! Dychtivě jsem skenovala jeden tarotový balíček po druhém. Projížděla jsem ty sady zas a znova a vždy jsem se zastavila u jednoho balíčku, který mne přímo magicky přitahoval.

Zkoušela jsem se vracet k jiným kartám, ale pokaždé to bylo stejné: můj pohled opět spočinul na tom jednom jediném šampiónovi. A tak mi vítězný balíček prodavačka rozbalila, abych si karty prohlédla a já uslyšela svůj rozum: „Blázníš? V takových abstraktních obrázcích se nemůžeš naučit číst! Vyber si karty srozumitelnější, příběhové, takové, na kterých jsou témata, postavičky, nebo tak něco.“

Šlo o Thothův Tarot A. Crowleyho

Jak to nakonec dopadlo?

Nad rozumem zvítězila intuice. Naštěstí. Domů jsem si nadšeně odvážela tarotové karty skvělé umělkyně Lady Friedy Harrisové a velmi kontroverzního autora A. Crowleyho, jehož prohlášení: „Chci od života jenom jedno: všechno!“ mi velmi zaimponovalo. Láska k této tarotové sadě byla tak věrná a veliká, že jsem na jiné karty celých osm let ani nepohlédla.

Je fakt, že tyhle tarotové karty jsou vytvořeny velmi mnohovrstevně magickými symboly, patřícími do oboru astrologie, alchymie, kabaly, mytologie starého Egypta a tradic keltských národů. Je pravda, že vůbec nebylo snadné dostat se do významových hlubin, které tak geniálně ztvárnila skvělá Frieda Harrisová. Navíc jsem ze všech stran slyšela, že Crowley je černý mág a vyvolávač satanismu. Bylo mi to fuk. Karty mě přímo magicky přitahovaly od samého začátku, otevíraly mou intuici (a navzdory „černým“ informacím i mé srdce) přímo dokořán a objevování jejich vrstev mi přinášelo nesmírnou radost. A o to tady jde.

Po svých letitých zkušenostech vím jedno.

Neexistují tarotové sady dobré nebo špatné. Jsou pouze tarotové karty, které s vámi ladí nebo naopak.

Vysvětlím vám, proč tomu tak je

Tarot, mystérium, které bylo dříve pečlivě střeženo a jenž si tajně předávala skupina „vyvolených”, si dnes klestí cestu ke stále většímu počtu lidí.

Důvod je prostý.

Čím dál víc lidí zjišťuje, že pouze majetek jim štěstí a naplnění nepřináší. A tak se začínají otevírat tomu, co je takzvaně „za hmotou“. Tarot je totiž ZRCADLEM DUŠE a existuje mnoho důvodů, proč se vyplatí do takového zrcadla nahlížet. Náš mozek denně přijímá a zpracovává ohromné množství informací. Skrze příběhy jiných lidí na sebe nabalujeme spousty emocí. Také reklamy s námi neustále podprahově manipulují.

Zkrátka – je toho tolik, že se náš život často zautomatizuje a my přestáváme vnímat, kde je hranice naší opravdovosti a kde už začíná uměle nainstalovaný program, kdy to už ani nejsme my. Pouze nějaký náš vnitřní hlas nám říká, že tady není něco v pořádku. To je přesně ten okamžik, kdy je dobré vzít do ruky balíček tarotových karet a začít skrze ně se svým nitrem rozmlouvat.

Proto si dnes mnoho lidí vybírá jako svého rádce, kouče, věrného a moudrého přítele právě tarotové karty.

S poptávkou však logicky roste i nabídka. Na začátku tohoto článku jsem popisovala, jak jsem si z jedné řady vybírala svůj tarotový set. Bylo to před dvaceti lety. A dnes?

Nejrůznějších tarotových setů najdete na internetu tisíce!

Konečně jsme se dostali k odpovědi na otázku: „Proč si vybrat své tarotové karty intuitivně a způsobem „líbí – nelíbí“.

Tarot věrně zrcadlí každého z nás a odráží nejen naši duši, ale také osobnost. Takže je logické, že každý autor do své interpretace tarotových karet vnáší své vlastní vnímání a pochopení. Ačkoliv by základní tarotová struktura měla zůstávat stejná, existuje velké množství různých a dokonce i protichůdných vysvětlení karet i celého tarotového systému – není potom těžké se v tomto labyrintu ztratit.

Jak najít z bludiště cestu ven

Zaměřte se na autory tarotových karet, kteří s vámi rezonují, s nimiž jste „na stejné vlně“. Poznáte to pocitově, intuitivně, srdcem. Pokud byste měli vše rozumově a podrobně zkoumat, zbláznili byste se!

Jen vy sami víte, co máte rádi, co vás baví a jaký pohled na svět je ten váš!

 • Pokud máte plnou knihovnu proslovů Osha, pořiďte si OSHO ZEN TAROT
 • Jestliže jste umělecká duše, je tu pro vás KLIMT TAROT nebo BOTTICELLI TAROT
 • Lidem, inklinujícím k buddhistickému směru, bude imponovat TAROT MOUDROSTI VÝCHODU
 • Svět fantazie a snů ztvárňuje překrásným způsobem CIRO MARCHETTI, autor několika tarotových sad
 • Máte rádi pohádky a jste romantická duše? V tom případě si zvolte tarotovou sadu THE FAIRYTALE TAROT
 • Jestliže vás lákají prastaré příběhy Bardů, život Merlinův a keltská historie, sáhněte po TAROTU MAGIE DRUIDŮ
 • Líbí se vám svěží a jednoduché vyjádření dnešního světa? Určitě vás zaujme THE LIGHT SEERS TAROT
 • Přitahují vás erotické obrázky? Proč ne? I tohle patří k životu, máme tady EROTIC TAROT
 • Milovníci koček ocení spousty variant kočičích karet, za všechny jmenuji sadu KOUZELNÝ KOČIČÍ TAROT
 • Toužíte spíše po tradiční symbolice? Vyberte si UNIVERZÁLNÍ MARSEILLSKÝ TAROT, který je reprodukcí historické švýcarské sady z roku 1751

No a dále si můžete vybírat z Tarotu domácích hospodyněk, sady Halloween Tarot, Tarotu gayů, Vampírského Tarotu, Tarotu moderních čarodějek, Egyptského Tarotu…sami vidíte, že je tady pro každého něco.

Dvě nejznámější tarotové sady

Rider – Waite Tarot

V historii Tarotu má velký význam řád Zlatého úsvitu, jehož dva členové Artur Edward Waite a Alesteir Crowley se zasloužili o vznik dvou dnes nejvíce používaných tarotových sad na světě:

 • Rider – Waite Tarot
 • Thothův Tarot A. Crowleyho

Thothův Tarot – Alesteir Crowley

Artur Edward Waite spolu s ilustrátorkou Pamelou Colman Smith vytvořili na začátku 20. století Rider – Waite Tarot, který má lidovější provedení a jednotlivé karty jsou spíše příběhové. Tato sada nese jména dvou lidí: A. E. Waiteho, autora těchto karet a pana Ridera, majitele nakladatelství, které poprvé tuto sadu vydalo. Pro svou přímočarost, přehlednost a jednoduchost patří tyto karty k nejoblíbenějším tarotovým sadám.

Jsou dokonce natolik přitažlivé, že si je spousta jiných autorů vybrala jako základ pro své karty. Nedivte se tedy, když v různých tarotových sadách najdete stejné motivy, symboly a výjevy, jako v tarotových kartách Rider – Waite.

Asi ve čtyřicátých letech 20. století byl podle knihy Thothovy vytvořen tarotový soubor Alesteira Crowleyho, který je abstraktnějšího rázu. O této sadě jsem psala výše ve spojitosti s mým příběhem.

3 rady, jak si vybrat své tarotové karty

1. rada: „Dovolte kartám, aby si vybraly ony vás!“

Dovolte, aby si vás vybral VÁŠ balíček karet! Připomíná vám to scénu z Harryho Pottera, kdy si tento malý mág vybíral svou kouzelnou hůlku? Ano, u tarotových karet je to podobné. Karty jsou nástrojem. Pečlivě si tudíž svůj hrací nástroj vyberte.

Vlastně trochu jinak…nechte tarotové karty, aby si ony vybraly vás! Uvolněte se a nechejte správný balíček k sobě intuitivně přijít.

2. rada: „Tarotové karty si nevybírejte na doporučení jiných lidí!“

Jak jsem již zmiňovala výše, na trhu je dnes nepřeberné množství tarotových karet, do nichž tvůrci vtiskli svůj vlastní pohled, své vlastní vnímání Tarotu. Proto se vám bude dobře vykládat z karet autorů, kteří s vámi rezonují, se kterými jste na stejné vlně.

Nejsou karty lepší nebo horší, jsou jen karty, které s vámi buďto souzní nebo ne.

Takže, zapojte intuici, dejte na své pocity. Vybírejte stylem “líbí – nelíbí” nebo “ladí – neladí”. Budete-li se snažit vykládat z tarotových karet, které vám nic neříkají nebo se vám nelíbí, ale vlastníte je, protože vám je třeba poradila kamarádka, je možné, že nic moc z karet nevyčtete.

Prostě se s nimi nepropojíte!

3. rada: „Nespěchejte a vybírejte pečlivě!“

Různé tarotové karty si můžete koupit na internetu, ale možná je lepší navštívit kamenný obchod a procítit jednotlivé karty ve svých rukou, prohlédnout si je osobně, nechat je, ať na vás svým osobitým stylem zapůsobí.

Nespěchejte, buďte trpěliví a vnímaví a jistě najdete takové, které vás okouzlí! Pokud jste takové dosud neobjevili, zřejmě nepřišel ten správný čas. V některých obchodech vám balíček tarotových karet nerozbalí – je zalitý ve fólii a možná vám obsluhující ani nedovolí na něj sáhnout. Tak tam bych si své první tarotové karty rozhodně nekupovala.

Na druhou stranu existuje spousta krámků a knihkupectví, kde jsou majitelé vstřícní a velmi ochotně karty zapůjčí do rukou. V takovém obchodě si vaši pozornost a vaše peníze zaslouží!

Tarotové karty, stejně jako všechny předměty, obsahují energii prostředí, ze kterého pocházejí a se kterým se dále setkávají. A vy si určitě přejete mít svůj balíček karet spíše z prostředí přátelského, vstřícného a láskyplného!

Na závěr…

Úplně nakonec vám ještě doporučím několik zdrojů, kde vybírám tarotové karty já nebo moje kolegyně.

Jestliže půjdete do kamenného obchodu, zkuste na příklad:

 • LUXOR v Praze na Václavském náměstí
 • U DŽOUDYHO v Praze u stanice I.P. Pavlova

Na internetu doporučuji tyto stránky:

 • bookdepository.com
 • nejlevnejsi-knihy.cz
 • synergiepublishing.com

 

Přeji vám co nejkrásnější chvíle s vaším balíčkem Tarotu!

 

 

 

 

 

Online kurz ZDARMA:

7 kroků k vlastním tarotovým výkladům

Jestliže vás láká tajemný svět TAROTU, neváhejte už ani chviličku! Prožijete v něm úžasné chvíle, plné dobrodružného sebepoznání! Mýtus, že tarotové karty mohou vykládat pouze lidé se zvláštní
schopností, se naštěstí začíná rozpouštět.

ZJISTĚTE, ŽE I VY MŮŽETE VYKLÁDAT TAROT! 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.