Jak vyložit tarotové karty II

Vytvořte si příběh

V předchozím článku jste se dozvěděli, jak ideálně začít u svých výkladů tarotových karet, abyste získali smysluplnou odpověď na to, co vás zajímá.

Nyní mám pro vás další tip. Vytvořte si příběh!

Máte rádi příběhy? Jestliže vás zajímají tarotové karty, nepředpokládám od vás zápornou odpověď. Neboť Tarot je především o příbězích. O příbězích životních. O příbězích našich vlastních. Těch opravdových.

Proto si nyní zkuste zahrát na vypravěče! Uvolněte uzdu své fantazii, nedovolte rozumu, aby vám cokoliv cenzuroval a pojďte vytvořit příběh. Dejte hlavní slovo své intuici – svému krásnému hlasu vědění, který přesahuje logiku!

Vytvořte si příběh – jak na to

5 holí – TAROT MAGIE DRUIDŮ

Většina tarotových karet je „příběhových“. To znamená, že z tarotového obrázku můžete vyčíst jakýsi děj.

Vytvořte na základě vašeho vlastního vnímání příběh, který na kartě probíhá. Oprostěte se od hodnocení, zda to tak je správně, jestli to autor karty takto myslel, a tak podobně. Je to čistě váš příběh! Je to vaše vnímání karty. Každý na kartě vidí něco jiného, no a o tom to je. Každý jednotlivec je ovlivněn svými životními postoji a zkušenostmi, a tak vidí obrázek svou optikou. A to, co vidí, zapadá do jeho současného života. Jinak by to tak neviděl.

Pojďte si vyzkoušet výklad karty formou vyprávění příběhu! Zjistíte, jak zábavnou a hravou formou přijít na důležité věci ve svém životě.

Výklad formou příběhu

(inspirováno Mary K. Greer)

Vyplňte postupně čtyři úkoly, které se budou vztahovat k obrázku pod nadpisem, což je tarotová karta 5 holí ze sady TAROT MAGIE DRUIDŮ.

Úkol 1

Vezměte si tužku a papír. Pak napište, co vidíte na obrázku!

Příklad: Na obrázku vidím skupinku rozdivočelých kluků, jak spolu z legrace zápasí. Je příjemný letní den, asi prázdniny, ale cítím z obrazu jakési napětí. Čtyři kluci útočí na pátého, on se jim brání a vypadá, že se baví, ale moc mu to nevěřím.

Úkol 2

Vyberte si z obrázku postavu, která je vám pocitově nejbližší!

Se kterou z postav (ale třeba i zvířat, rostlin, věcí, symbolů na obraze) jste ochotní se identifikovat? S kým nebo s čím na obraze se cítíte být spojení? Představte si, že jste tou postavou (tím symbolem) vy osobně! Použijte stejné fráze z vašeho předcházejícího popisu obrazu a zopakujte, co jste již napsali, ale v 1. osobě jednotného čísla v přítomném čase!

Příklad: Vybraná postava je kluk zcela vlevo, který se brání. Na obraze jsem já a kluci, kteří na mne z legrace útočí a já se jim bráním. Je příjemný letní den a vše vypadá jako hra, ale já cítím napětí. Dělám, že mě to baví, ale ve skutečnosti je mi to nepříjemné a spíše mi to připadá jako šikana.

Úkol 3

Najděte se v příběhu!

Napište, co vám tato situace nebo celý příběh, který jste v obraze spatřili, připomíná z vlastního života. Ve které současné životní situaci se cítíte podobně? Říká vám něco tento příběh?

Příklad: Ano, zrovna téma šikany řeším. Často se mi stává, že neumím říct druhým lidem, že se mi něco nelíbí a raději hraji podle jejich pravidel, abych měla klid. Ale vůbec mi to není příjemné.

Úkol 4


Napište, co si chcete z příběhu vzít!


Co vás na celém příběhu inspiruje, co byste si chtěli vzít do vlastního života? Jaké kvality, emoce, postoje, obsažené v obraze, byste chtěli ve svém životě rozvinout a posílit?

Příklad: Rozhodně odvahu říct NE. Být tím klukem, tak klacek odhodím a odejdu pryč. I za cenu toho, že se na mne ostatní kamarádi budou zlobit. Kromě odvahy by to byla pravdivost, upřímnost, opravdovost.

Jestliže vás tato forma zábavy s tarotovými kartami zaujala, určitě vás budou bavit 3 sebepoznávací tarotové hry, které jsem pro vás připravila se svým partnerem. V první hře si za pomocí tarotových karet napíšete svou vlastní pohádku, v té druhé vám karty odhalí, jak jste na tom se sebeláskou a díky třetí hře poznáte a rozpustíte své největší vnitřní sabotéry.

3 tarotové hry „POZNEJ SÁM SEBE“

Další doporučení k tarotovým výkladům čtěte zde:

Jak vyložit tarotové karty III

Online kurz ZDARMA:

7 kroků k vlastním tarotovým výkladům

Jestliže vás láká tajemný svět TAROTU, neváhejte už ani chviličku! Prožijete v něm úžasné chvíle, plné dobrodružného sebepoznání! Mýtus, že tarotové karty mohou vykládat pouze lidé se zvláštní
schopností, se naštěstí začíná rozpouštět.

ZJISTĚTE, ŽE I VY MŮŽETE VYKLÁDAT TAROT! 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.