Jak vyložit tarotové karty III

Tematické rozbory

V předchozích dvou článcích:

Jak vyložit tarotové karty I

Jak vyložit tarotové karty II

jsem vám nabídla několik užitečných tipů, které vám zjednoduší vaše tarotové výklady.

Dozvěděli jste se:

 • jak pokládat otázky, abyste zjistili, co vás zajímá
 • jaké druhy otázek lze použít
 • co všechno můžete vyčíst z pouhé jedné karty
 • na jaké otázky byste si měli odpovědět, pokud chcete dojít k žádané informaci
 • jaké informace u výkladu použít
 • jak na „příběhový“ výklad

Teď si něco povíme o tematických tarotových výkladech.

Používejte tematické rozbory

KOČIČÍ TAROT

Vykládat na jednu kartu vás určitě nebude bavit dlouho. Rozhodně je daleko zajímavější protkávat významy tarotových karet ve smysluplné poselství. Tohle je totiž ta dobrodružná, kreativní a někdy i napínavá zábava u výkladů karet! Po tom začnete toužit! A je to tužba přirozená. Když se totiž přesvědčíme o tom, že díky výkladu tarotových karet něčemu porozumíme, chceme znát víc a víc.

Vesmír je koneckonců taky rozpínavý.

V této fázi vám doporučuji tematické tarotové rozbory, u kterých jsou srozumitelně dané pozice. V takovém výkladu se neztratíte, neboť se budete držet přesně daného schématu.

Jeden z nejčastějších výkladů karet, které na kurzech používáme, je výklad „TADY A TEĎ“.

Výklad „TADY A TEĎ“

Tento výklad vám umožní hlubší pohled do vaší aktuální situace. Položte a zapište otázku, zamíchejte svůj balíček karet a lícem dolů vytáhněte:

 • hlavní kartu
 • kořenovou kartu
 • vývojovou kartu

Ve stejném pořadí pak karty otáčejte a do svého tarotového deníku zapisujte vše, co vás ke kartám napadá.

Hlavní karta vám o situaci sdělí nejdůležitější poselství. Ukáže vám téma, které se právě teď nejvíc týká vašeho života. Kořenová karta vám ukáže, z čeho situace vychází, z jakých kořenů vyrůstá. Vývojová karta vám prozradí, kam vaše situace směřuje, k čemu má tendenci se vyvíjet.

Nelekejte se, pokud se vám na vývojové pozici objeví některá z nepříznivých karet. Většinou jde o to, že se potřebujete konfrontovat s náročným životním tématem, anebo transformovat svůj negativní postoj.

Tyto 3 karty vám nastínily vaši současnou situaci.

Jelikož jsme tvůrci s neomezenými schopnostmi, jak jsem již zmínila v předchozím článku, v dalším kroku zjistíme, co pro naši současnou situaci můžeme udělat my sami. A to dvěma doplňujícími pozicemi.

Nyní tedy bez dalšího míchání k předcházejícímu výkladu tří karet přiložte jednu kartu coby „radu“ a druhou jako „varování“.

K výkladu první karty (rady) použijte pozitivní význam karty, která vám na této pozici vyšla a k výkladu druhé karty (varování) si zase vzpomeňte na to, jaký je negativní význam vyložené karty (nebo zapátrejte po tom, co se vám na kartě nelíbí). Doporučuji otočit obě karty najednou, abyste si mohli všimnout rozdílu v tom, co máte dělat a čemu se naopak máte vyvarovat.

Tematické rozbory najdete v mých článcích o kartách velkých arkán nebo ve speciálních tarotových denících:

TAROTOVÝ DENÍK S JEDNODUCHÝMI VÝKLADY

TAROTOVÝ DENÍK S ROZBORY NA TÉMA „VZTAHY“

Nemusíte na to být sami…

Pořádám už přes patnáct let tarotové kurzy a z vlastní zkušenosti vím, jak moc jsou u výkladů přínosné podpůrné skupiny a týmová práce. A taky jakákoliv zpětná vazba a objektivní pohled nezaujatého člověka. Je to pochopitelné: jestliže si uvědomíme, že 78 tarotových karet může mít statisíce kombinací a že na každou otázku každá z karet odpovídá trochu jinak, pohled jiných kartářů je velmi inspirující.

Abyste porozuměli řeči tohoto úžasného mystéria, je fajn mít otevřenou intuici, ale to často nestačí. Podobně, jako kdyby si hudebně nadaný člověk řekl, že mu ke krásnému hraní stačí přirozený talent a nic víc už nepotřebuje. Potřebuje. A to na příklad:

 • vzdělávat se
 • znát noty a správně je používat
 • cvičit, cvičit, cvičit…


U Tarotu je to stejné. Tyto „kouzelné obrázky“ k nám promlouvají svým specifickým jazykem, plným symbolů a abychom té řeči porozuměli, je potřeba:

 • vzdělávat se
 • znát význam symbolů a správně je používat
 • vykládat, vykládat, vykládat…

Třeba nechcete být světoznámým tarotovým virtuosem. Třeba vám stačí hrát si pro potěšení. Nahlížet svým životním situacím nebo vztahům pod povrch. Propojovat se se svou duší. Vědět, že máte po ruce spolehlivého „kapesního moudrého rádce“, který vám vždy ukáže tu optimální cestu a umí vás ve vypjatých situacích uklidnit a přivést k nadhledu.

Přesně tohle všechno tarotové karty umí. A tak se nedivím, že skupiny, s nimiž pracuji, chtějí po skončení kurzu pokračovat dál a dál a dál…

Je pak úžasné číst něco takového:

„Drahá Sophi, konečně přišel ten čas a já Ti mohu napsat jak moc jsem vděčná Vesmíru, že mi Tě přinesl do života. Tvé srdce mi bylo pochodní v obdobích temna, tvůj rozum mě ukázal co se skrývá ve stínech všedních dní, abych se na cestě už nebála, nebo se znovu neztratila. I dnes někdy tápu, nevím, ale díky Tarotu není již překážek které bych nedokázala překlenout. Díky tvému Celoročnímu kurzu, mé duši, která potřebovala záchranu a děvčatům se kterými mi bylo ctí se poznat, jsem dnes šťastná žena a hlavně máma nádherných dětí. Když jsem ještě nosila Jeníka pod srdcem, tak jsem na Tebe mnohokrát myslela. Nechtělo se mu ven, jako té Vaší malé princezně a nakonec v neděli ráno, den před umělým vyvolání porodu k nám přišel. Nedělňátko. Mrzí mě že už to všechno odvál čas, ale to krásné je stále uloženo v mém srdci. Doufám že se brzy zase uvidíme, abych mohla opět cítit tu tvou krásnou energii života. Ještě jednou VELKÉ DÍKY!“Lucka Hradecká

Další reference o tarotových kurzech…

Online kurz Tarotu

Asi už tušíte, že vás tímto chci mezi nás pozvat. Máte pravdu. Musím vás však varovat: TAROT JE VELMI NÁVYKOVÝ! 🙂 Pokud v těchto nádherných sebepoznávacích a dobrodružných vodách smočíte palec, už vás stále budou lákat dál a dál…a hlouběji a hlouběji…

Nemusíte však mít obavy, tenhle návyk NENÍ škodlivý ani destruktivní. Právě naopak! Díky principům tarotového systému budete vždy vědět, jak správně jednat coby svobodný člověk a jakým způsobem se dostávat k té nejlepší verzi svého já.

Budu se na vás těšit! ♥

Online kurz ZDARMA:

7 kroků k vlastním tarotovým výkladům

Jestliže vás láká tajemný svět TAROTU, neváhejte už ani chviličku! Prožijete v něm úžasné chvíle, plné dobrodružného sebepoznání! Mýtus, že tarotové karty mohou vykládat pouze lidé se zvláštní
schopností, se naštěstí začíná rozpouštět.

ZJISTĚTE, ŽE I VY MŮŽETE VYKLÁDAT TAROT! 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.